KONST / Litografier / Färglitografi 8996547
nr 899 6547
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 143/300, signerad, bladets mått: 27x31
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 9 juni 2014
kl 19:01:57
300 kr
400 kr
400 kr
1.100 kr
700 kr
1.000 kr
1.200 kr
6
1.500 kr
1.600 kr
6
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson